Påtroppende distriktsguvernør Lidun Hareide inviterer nå til styreseminar i Ålesund for D2305 Vest, og på Honne, Biri, for Øst. Målgruppe er Rotaryklubbenes styre/ tillitsvalgte for Rotaryåret 2024 - 25. Et svært nyttig seminar for alle med nye roller!
Distrikts klubber vest for "Langfjellene" inviteres til styreseminar i Ålesund lørdag 6. april 2024. Seminaret starter med registrering kl 09:30 og varer til kl 16:00, avbrutt av lunsj kl 12:00 -13:00.
Seminaret holdes på Quality Hotel Ålesund, OBS! Ikke Waterfront!
Alle klubber øst for "Langfjellene" i Distrikt 2305 inviteres til styreseminar på Biri lørdag 20. april 2024.
Seminaret starter kl 09:30 og varer til kl 16:00. Bare avbrutt av lunsj mellom kl 12:00 og 13:00.
Seminaret holdes på Honne Hotell og Konferansesenter.
Alle klubber oppfordres til å sørge for påmelding av sine deltakere inne fristen!
4. september 2025
26.- 28. september arrangeres årets fineste Rotary-arrangement med programtittel: GAGNE ANDRE – I BEREDSKAP, I KULTUR OG I KRISE
Les mer om programmet her
2. september 2025
September betyr skolestart. Over hele landet finner barn og unge veien tilbake til skolebenken etter sommerferien. Sekker fylt med bøker og forventninger bæres inn i klasserom, mens studenter igjen fyller universiteter og høyskoler med liv oi læringslyst
14. august 2025
Tema i denne utgaven er
Månedens tema som er medlemskap og klubbutvikling.
Rotray Convension
Info om Rotary Fellowship og action groups
1. august 2025
August handler om å åpne dørene for nye mennesker, nye muligheter og nye ideer. Vi gleder oss til å ønske mange velkommen til Rotary-fellesskapet denne høsten. Kanskje er det du?
10. juli 2025
Dette er hans hilsen til hele organisasjonen!
10. juli 2025
På rolige sommerferiedager kan det vel ikke finnes bedre lesestoff enn vårt eget medlemsblad Rotary Norden. Også denne gang er bladet fullt av stoff som orienterer og inspirerer.
1. juli 2025
Ingen mor skal frykte farlig fødsel – ingen barn skal dø av sykdom som kan forebygges
24. juni 2025
Rotarys ungdomsutvekslingsprogram er en viktig del av Rotarys arbeid og i vårt distrikt er vi heldige med mange klubber bidrar til å gi ungdom minner for livet – både ved å sende ut og ta imot!
15. juni 2025
Her finner du DG Lidun Hareides siste månedbrev , for juni 2025, med oppsummering av året og annet interessant nytt!