Rotaryfondet – hjertet i Rotarys arbeid for en bedre verden
Hver november løfter Rotary frem sitt humanitære hjerte – Rotaryfondet (The Rotary Foundation). Fondet gjør det mulig for Rotarymedlemmer over hele verden å virkeliggjøre organisasjonens motto: Service above self – «Å gagne andre».
Men Rotaryfondet handler ikke bare om penger. Det handler om mennesker som engasjerer seg for fellesskapet – lokalt og globalt.
Hele artikkelen ligger her: Preview: Nyhetsdetaljer | Rotary i Norge
20. oktober 2026
Poliodagen nærmer seg!
Og da farger vi Norge rødt på tvers! Info her og send bilder og info til end-polio koordinatoren så vi kan lage en collage!
5. oktober 2026
DG RObert sitt månedsbrev for oktober!
Les mer om månedens tema, poliokampanjen og en takk til alle for vellykket distrikskonferanse i Fosnavåg!
25. september 2026
Septembers månedsbrev fra DG Robert
Her kan du lese mer om månedens tema, poliokampanjen, RLI, klubbesøk, Summit i Palanga og nye nettsider
10. august 2026
Augustutgaven av månedsbrevet til DG Robert
Les mer om månedens tema, medlemskapsutvikling, Poliokampanjen, RLI og nasjonalt webinar om ungdomsutveksling!
1. august 2026
August i Rotary: Tid for medlemskap og klubbutvikling
August handler om å åpne dørene for nye mennesker, nye muligheter og nye ideer. Vi gleder oss til å ønske mange velkommen til Rotary-fellesskapet denne høsten. Kanskje er det du?
27. juli 2026
Presentasjon av DG, DGE og DGN
Bli bedrekjent med årets distriksguvernør og de påtroppene distriksguvernørene
10. juli 2026
Fristen for å melde seg på Distriktskonferansen nærmer seg og det blir buss fra øst til vest!
Bli med på årets happening for medlemmene i distriktet
9. juli 2026
Utgave 4 av medlemsbladet Rotary Norden
Med blant annet info om ledige verv i intrnasjonale komiteer!