24. oktober er verdens “utrydd polio” -dagen og vi i Rotary markerer denne dagen over hele distriktet. For å gjøre det enklere for dere i klubbene har distriktet utarbeidet materiell som dere fritt kan bruke. Det viktigste er at dere gjør noe rundt denne dagen! Og at det synes i lokalmiljøet deres!
Vi håper så mange som mulig tar i bruk opplyste bygg, kirker, bruer eller andre viktige signalbygg/steder lokalt! Det hadde vært helt fantastisk om vi hadde fått distriktet rødt 24. oktober. Og del på sosiale medier så sprer vi budskapet også der.
Dere trenger enten røde scenelys eller lyskastere/bygglysmed rødt filter fremfor. Tilgang til strøm og tillatelse til å farge huset/kirken/broen etc av eier.
NB! Det er fint om alle har lysene tent fra kl 18 og utover kvelden!
Det er laget utkast til pressemelding som dere kan tilpasse lokalt og bruke som utgangspunkt eller som den er. Fint om det som står om at dette skjer flere plasser ikke fjernes. OBS! De av dere som ikke tilbyr revaksinasjon tar bare ut denne delen. Tips: husk også lokalkontoret til NRK. De har både lokale sendinger og "Norgesglasset" før 21- nyhetene.
Noen steder er det inngått samarbeid med lokal helsestasjon om revaksinering. Fortell om det i pressemelding og legg det inn i artikkel til nettsiden.
Bruk denne som utgangspunkt og lag dere egen intro på denne tilpasset det som dere gjør lokalt. Fint å få med noe om at det skjer mye andre plasser også. Husk å legge inn lokalt vippsnummer. Og hva dere evt lyser opp. Lyser dere ikk opp noe så fjernes bare setningen.
Bruk gjerne også intervjuet med Anita som gir polio et ansikt. Gjerne som en egen artikkel på nettsiden deres.
Her er det laget noen poster som dere kan bruke eller ta utgangspunktet som kan brukes før 24. oktober og noen poster dere kan bruke på selve dagen. Og veldig fint om dere bruker forslagene til emneknagger så er det enklere å søke opp alle postene!
Her finner dere siden med alt materiell
10. februar 2025
Fra 1. juli er Lidun end-polio korrdinatror for Norge, Danmark. Grøndland., Færøyene, Island. Polen og Litauen. Innsatsen som hun og alle klubbene la ned i høst er lagt merke til! Veldig stas og gratulerer!
10. februar 2025
Rotary rydder for miljøet i april
Hva skjer i distriktet
Miidtveissamlingen
Trening for innkommende presidenter (pels)
1. februar 2025
Rotary jobber med lokalsamfunn og lokalbefolkningen for å skape fred i sine lokalsamfunn, og tror at denne endringen også vil ha en global effekt.
27. januar 2025
Lovrådsarbeidet i Rotary-distriktet er kanskje ikke det som tiltrekker seg mest oppmerksomhet, men det er en essensiell del av organisasjonens struktur og fungerer som et grunnleggende fundament for Rotarys demokratiske prosesser. Ler mer her!
15. januar 2025
2025 er i gang og i januarutgaven av distriksguvernørens månedsbrev kan du lese mer om hva som skjer i distriktet, presidentopplæringa og midstveissamlingen for distriktet.
15. januar 2025
Rotarys anerkjente lederkurs - RYLA,, foregår på Biri 14.-16. mars og i Ålesund fra torsdag 24. til lørdag 26.april i 2025. Les mer om lederkursene og programmene her og meld på deltakere!
19. desember 2024
Det er 4 ledige verv i distriktet: 2 assisterende guvernører, IT-ansvarlig og distrikstrener! Les mer og meld din interesse!
5. desember 2024
Denne månedens hilsen fra distriksguvernør Lidun finner dere på Instagram-kontoen til distriktet: Rotary_d2305. Verd en lytt!
3. desember 2024
Visste du at Rotary står bak tusenvis av helseprosjekter verden over? Denne måneden setter vi fokus på hvordan Rotary hjelper lokalsamfunn med å bekjempe sykdom og forbedre helsetjenester.
25. november 2024
I denne utgaven får du mer innsikt i Polioaksjonen, de siste guvernørbesøka og denne månedens tema som er Rotaryfondet. God lesing!