Haster med innbetaling til "End Polio Now"

Rotarys viktigste prosjekt er utryddingen av Polioviruset fra Jordens overflate. Etter mange ti-års innsats er vi nå veldig nære målet. Viktig at vi fortsatt bidrar og fyller opp fondet. Husk innbetaling før 15. juni for å dra nytte av Bill Gates dobling!

Distriktsguvernør Anders Andersson har sendt mail til alle klubbpresidenter og sekretærer i distriktet og oppfordret klubbene til å overføre midler til Rotarys prosjekt/fond for "End Polio Now". 

Utryddingen av Polioviruset er et verdensomspennende prosjekt og er også uten sammenligning Rotarys aller viktigste prosjekt. Nå er det bare to land som har forekomst av poliomyelitt, det er Pakistan og Afganistan. Det er svært viktig at vi fortsetter innsasten for total utryddelse av polioviruset. Vaksinasjons-programmene som driftes verden rundt har vist seg svært effektive i denne kampen. Og som ekspertene advarer mot: Polioviruset finnes bare en kort flyreise fra oss!

TABELL SOM VISER INNBETALINGER TIL POLIO+ FRA DISTRIKT 2305:

Tabellen viser innbetalingen til Polio-fondet de siste årene, samt hittil i Rotary-året 2023-2024. 

Rotary har en gull-kantet avtale med Bill & Melinda Gates Fund. Når Rotary på verdensbasis samler inn 50 mill USD vil deres fond doble beløpet. Det er derfor viktig at alle klubber som har planer om å betale inn til Rotarys Polio-fond gjør det innen 15. juni, slik at innbetalingen kommer med på dette Rotary-året!

Bidraget fra D2305 var som tabellen viser 7.260 USD i siste Rotaryår. Rotary sentralt plusser også på et beløp til det vi bidrar med. Vår innbetalig "vokser" derfor en halv gang til 10.890 USD ved at Rotarys World Fund plusser på. Til slutt kommer doblingen fra Bill & Melinda Gates Fund. Dette betyr at de 7.260 USD fra oss i Distrikt 2305 "vokste" til 32.670 USD som kunne benyttes i bekjempelsen av polioviruset. 

Dette viser at vi har ei kraftig "gulrot" som utvilsomt gir oss god motivasjon for å videreføre dette viktige arbeidet. Husk fristen for innbetaliger: 15. juni. 


 
I fokus: mødre og barns helse

1. april 2025

I fokus: mødre og barns helse

Ingen mor skal frykte farlig fødsel – ingen barn skal dø av sykdom som kan forebygges

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

25. mars 2025

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

I hjertet av Kenya, seks kilometer sør for ekvator, har Raufoss Rotaryklubb skapt varige endringer gjennom en rekke bærekraftige prosjekter.

Materiell .- Rotary rydder for miljøet!

16. mars 2025

Materiell .- Rotary rydder for miljøet!

Her finner dere:
- infromasjon om aksjonen
- forslag til artikkel til nettside, tekster til sosiale medier og lokal/regional pressemelding

Digitale styreseminarer

13. mars 2025

Digitale styreseminarer

Vi har startet kurssesongen i distriktet. Som mange av dere har fått med dere, gjennomfører vi styreseminarene digitalt i år, som webinar. Noen av disse gjennomfører vi flere ganger.

Årets andre Rotary Norden er tilgjengelig

10. mars 2025

Årets andre Rotary Norden er tilgjengelig

Også denne gang er det masse godt lesestoff:

Om ungdomsprogrammene er det flere reportasjer: Side 6, om BASRAN = Baltic Sea Regional Action Network av rotarianere og rotaractere, Side20 og 21 om utvekslingsstudentenes vintereventyr på Nesbyen s. 20 0g

Rent vann redder liv – Rotary gjør en forskjell verden over

2. mars 2025

Rent vann redder liv – Rotary gjør en forskjell verden over

Månedens team i Rotary er vann og sanitærforhold. Tilgang til rent vann og gode sanitærforhold er en grunnleggende menneskerettighet, men for millioner av mennesker er dette fortsatt en daglig kamp.

Distriksguvernør Lidun med internasjonalt verv i Rotary!

10. februar 2025

Distriksguvernør Lidun med internasjonalt verv i Rotary!

Fra 1. juli er Lidun end-polio korrdinatror for Norge, Danmark. Grøndland., Færøyene, Island. Polen og Litauen. Innsatsen som hun og alle klubbene la ned i høst er lagt merke til! Veldig stas og gratulerer!

Månadsbrev februar

10. februar 2025

Månadsbrev februar

Rotary rydder for miljøet i april
Hva skjer i distriktet
Miidtveissamlingen
Trening for innkommende presidenter (pels)

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

1. februar 2025

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

Rotary jobber med lokalsamfunn og lokalbefolkningen for å skape fred i sine lokalsamfunn, og tror at denne endringen også vil ha en global effekt.



Sosiale medier


Relevante lenker

Opprett avtalegiro for TRF

Håndbok 2024-25, D2305

Håndbolka 2025-2026, D2305

Rotary i Norge

Rotary Nordic

Rotary International

Rotaryen min

Nyheter fra
Rotary INTERNATIONAL:

Loading RSS...

Nyheter fra Rotary i Norge

Loading RSS...
Les mer