Midsund Rotaryklubb driver flott prosjekt i Tanzania

UHURU MAMA heter dette prosjektet som Midsund Rotaryklubb har startet og drifter i Tanzania. Et prosjekt i den rette Rotary-ånden som innebærer solidaritet med målgruppen, og aktive tiltak for å skape en endring til det bedre.

Prosjektet er kommet godt igang og er så langt meget vellykket. Det er stor glede og takknemlighet fra de som får nyte godt av tiltaket. Dette prosjektet i Dar Es Salam er finansiert av klubben og med støtte fra District Grant midler. Dr. Solfrid Raknes fra Midsund Rotaryklubb, er en psykolog som nå bor i Dae Es Salam.

Rotary gir støtten som trengs til å etablere stødige arbeidsplasser: 
Midsund Rotaryklubb har bidratt med støtte på kr 30 000 NOK, som dekker
transport/livskostnader (15 kr per deltaker per dag), lønn til lærere i sying og veving, og
innkjøp av materiell for videre produksjon våren 2024. Som Rotary-medlemmer kan vi la oss
inspirere av Uhuru Mammaene sin respons på støtten: Takknemligheten, arbeidsgleden,
iherdigheten i arbeidet, omsorgen de viser for hverandre og barna sine, smilene, rytmene og
skjønnheten som skinner i det de lager, viser kraften i kultur og håndverk, og betydningen av
lokalt fellesskap og internasjonal solidaritet.

Les hele rapporten om prosjektet her: Rotary UHURU MAMA  


 
Ny utgave av medlemsbladet Norden

17. mars 2026

Ny utgave av medlemsbladet Norden

Les mer om blant annet demokrati, når sannheten settes på prøve og åpning av det 8. fredsenteret og den nye RI-presidenten for Rotaryåret 2026/27

Håndboka for Rotaryåret 2026/27

17. mars 2026

Håndboka for Rotaryåret 2026/27

Håndboka for neste Rotaryår - 2026/27, finner dere under klubbinfo.

Månedsbrev mars

17. mars 2026

Månedsbrev mars

DG Morten sitt månedbrev om månedens tema, Rotaryact og Rotary Leadership seminar

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

17. mars 2026

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

I hjertet av Kenya, seks kilometer sør for ekvator, har Raufoss Rotaryklubb skapt varige endringer gjennom en rekke bærekraftige vann- og hygieneprosjekter.

10. mars 2026

Digitale styreseminarer

I april arrangeres det digtale styreseminarer for distriktet. Se oversikten her!

Rotary Peace Fellowship

3. mars 2026

Rotary Peace Fellowship

Rotary utdanner fremtidens ledere for fred. Vil du være en del av denne globale bevegelsen? Søk her!

Rent vann redder liv – Rotary gjør en forskjell verden over

3. mars 2026

Rent vann redder liv – Rotary gjør en forskjell verden over

Månedens team i Rotary er vann og sanitærforhold. Tilgang til rent vann og gode sanitærforhold er en grunnleggende menneskerettighet, men for millioner av mennesker er dette fortsatt en daglig kamp.

DG Mortens månedsbrev for februar

15. februar 2026

DG Mortens månedsbrev for februar

Denne måneden kan du lese mer om på fred og fredaarbeid! Det arrangeres fredskonferanse i Krakow for alle i Rotary. I tillegg til mye godt Rotary-stoff og tips.

Årets første Norden er ute!

7. februar 2026

Årets første Norden er ute!

I denne utgaven kan dere les mer om blant annet Ungdomsutveksling, Polioaksjonen, Hvordan bruke action plan

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

1. februar 2026

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

Rotary jobber med lokalsamfunn og lokalbefolkningen for å skape fred i sine lokalsamfunn, og tror at denne endringen også vil ha en global effekt.