Hedersbevisning til Ragnar Enger

Ragnar Enger, som er medlem i Gjøvik Rotyaryklubb, fikk tildelt hedersbevisningen "Paul Harris Fellow Recognition", - med 2 smaragder -, av distriktsguvernør Anders Andersson under hans besøk i klubben den 25. oktober.

x

Ragnar Enger tildeles PHF av distriktsguvernør Anders Andersson.

Ved tildelingen sa distriktsguvernøren at Ragnar tildeles denne æresbevisningen på bakgrunn av hans innstas i Rotary på distriktsnivå, samt for annet sammfunnsgagnlig arbeid som han fortsatt står i. Det var stående applaus fra klubbens medlemmer!

Paul Harris Fellow Recognition (PHF) er en hedersbevisning som ble stiftet av Rotary i 1957. Æresbevisningen består av et diplom og en jakkeknapp. Den tildeles rotarianere eller ikke-rotarianere som har utmerket seg gjennom sin innsats for Rotary eller annet samfunnsgagnlig arbeid. Guvernøren viste til at denne hedersbevisningen henger svært høyt. Hittil er det kun et fåtall som har fått PHF med 2 smaragder.

Ragnar holdt en kort tale der han takket for gode ord og den flotte hedersbevisningen. Vi gratulerer Ragnar med velfortjent æresbevisning!


 
Skifte av distriktguvernør i distrikt 2305!

1. juli 2026

Skifte av distriktguvernør i distrikt 2305!

Med nytt Rotaryår så ruller hjulet videre også i distriktledelsen!

I fokus: mødre og barns helse

1. juli 2026

I fokus: mødre og barns helse

Ingen mor skal frykte farlig fødsel – ingen barn skal dø av sykdom som kan forebygges

Månedsbrev for juni

15. juni 2026

Månedsbrev for juni

DG Mortens siste månedsbrev har fokus på månedens tema som er felleskap gjennom felles interesser.

Distrikskonferansen 2026

3. juni 2026

Distrikskonferansen 2026

Velkommen til Fosnavåg 19. september 2026!

Juni i Rotary - måned for vennskap og felles interesser

3. juni 2026

Juni i Rotary - måned for vennskap og felles interesser

Visste du at Rotary ikke bare handler om veldedighet, nettverk og hjelpeprosjekter, men også om å dele interesser og hobbyer med mennesker fra verden?

Maiutgaven av månedsbrevet

16. mai 2026

Maiutgaven av månedsbrevet

Les mer om ungomdsutveklsing, The Rotary Foundation og snart nyt Rotaryåret

Medlemsbladet Norden  nr 3 er ute nå!

10. mai 2026

Medlemsbladet Norden nr 3 er ute nå!

Les mer om mye godt Rotarystoff fra Norge og Norden

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

1. mai 2026

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

I mai retter Rotary søkelyset mot et av våre viktigste satsingsområder: ungdomsarbeid og utdanning. For oss handler det om mer enn skole og karakterer – det handler om å gi unge mennesker muligheter, retning og tro på seg selv.

Månedbrev april

1. april 2026

Månedbrev april

Les mer om Rotary INternational Comvention 2027- Barcelona, erfaringer fra å besøke klubb på reise og mangfold i klubbene