Verdenspresidenten åpnet Rotaryhagen


Verdenspresident i Rotary, Jennifer Jones, og Lidun Hareide som fikk den store æren av å avduke plakett Rotaryhagen og med dette offisielt åpne dette flotte arealet.

I dag åpnet Rotarys øverste leder, Jennifer Jones, Rotaryhagen i Ulsteinvik. Dette er et prosjekt Ulstein rotaryklubb har jobbet med over lengre tid – og resultatet er både strålende og nyttig.

Presidenten i Ulstein rotaryklubb, Arnfinn Godø, tok imot gjestene som hadde tatt turen til Holskerdalen 20 omsorgsboliger. Dette er et fantastisk leilighetskompleks for eldre, der servicenivået endrer seg sømløst etter hvilke behov beboerne har. Bygget er nytt, og flott, med stilren arkitektur, gode leiligheter, store lekre fellesareal og en fin altan. Uterommet trengte derimot en oppgradering med tanke på estetikk, brukervennlighet og nytteverdi.

Det var flere celebre gjester til stede under åpningen. F.v.: RI direktør Lena Mjerskaug, ordfører i Ulstein kommune, Knut Erik Engh, president i Ulstein rotaryklubb, Arnfinn Godø, RI president Jennifer Jones, initiativtaker Lidun Hareide og distriktguvernør Gunhildd Aalstad.

Marit Botnen fra Helse- og omsorgsetaten i kommunen tok derfor kontakt med Ulstein rotaryklubb og spurte om de kunne bidra. Den utfordringen tok de på strak arm – og i dag ble Rotaryhagen offisielt åpnet.

Rotaryhagen, som er et District Grant-prosjekt, fremstår i dag som en universelt utformet aktivitetspart for hverdagsrehabilitering, trening og sanse- og minnesimulering. Dette er en hyggelig møteplass på tvers av generasjoner og brukergrupper.

Før seremonien med avduking av plaketten for Rotaryhagen, fortalte distriktsguvernør Gunhild Aalstad om verdien av District Grant og gratulerte med den flotte hagen. Ordfører i Ulstein Kommune, Knut Erik Engh, takket Ulstein rotaryklubb for bidraget til den flotte Rotaryhagen og andre prosjekt klubben har vært med på som har bidratt til trivsel for beboerne i Ulsteinvik og omegn. Han overrakte også blomster til Lidun Hareide som var president i klubben og initiativtaker til prosjektet i 2020.

Helse- og omsorgssjef Marit Botnen og leder for Holsekerdalen 20 Gunn Hofseth takket også for Rotaryhagen, som mange vil ha både glede og nytte av i årene som kommer.

Det var verdenspresident i Rotary, Jennifer Jones, og Lidun Hareide som fikk den store æren av å avduke plakett Rotaryhagen og med dette offisielt åpne dette flotte arealet.

Tusen takk også til Ingrid Nerhol og karane for flott musikk og sang. Dere gjorde denne stunden ekstra fin for alle som var til stede.

 


 
Distriksguvernør Lidun med internasjonalt verv i Rotary!

10. februar 2025

Distriksguvernør Lidun med internasjonalt verv i Rotary!

Fra 1. juli er Lidun end-polio korrdinatror for Norge, Danmark. Grøndland., Færøyene, Island. Polen og Litauen. Innsatsen som hun og alle klubbene la ned i høst er lagt merke til! Veldig stas og gratulerer!

Månadsbrev februar

10. februar 2025

Månadsbrev februar

Rotary rydder for miljøet i april
Hva skjer i distriktet
Miidtveissamlingen
Trening for innkommende presidenter (pels)

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

1. februar 2025

Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping

Rotary jobber med lokalsamfunn og lokalbefolkningen for å skape fred i sine lokalsamfunn, og tror at denne endringen også vil ha en global effekt.

En viktig, men ofte usynlig oppgave

27. januar 2025

En viktig, men ofte usynlig oppgave

Lovrådsarbeidet i Rotary-distriktet er kanskje ikke det som tiltrekker seg mest oppmerksomhet, men det er en essensiell del av organisasjonens struktur og fungerer som et grunnleggende fundament for Rotarys demokratiske prosesser. Ler mer her!

Månedsbrev januar

15. januar 2025

Månedsbrev januar

2025 er i gang og i januarutgaven av distriksguvernørens månedsbrev kan du lese mer om hva som skjer i distriktet, presidentopplæringa og midstveissamlingen for distriktet.

Lederkurs for unge voksne på Biri og i Ålesund

15. januar 2025

Lederkurs for unge voksne på Biri og i Ålesund

Rotarys anerkjente lederkurs - RYLA,, foregår på Biri 14.-16. mars og i Ålesund fra torsdag 24. til lørdag 26.april i 2025. Les mer om lederkursene og programmene her og meld på deltakere!

Vil du gjøre en ekstra forskjell for Rotary?

19. desember 2024

Vil du gjøre en ekstra forskjell for Rotary?

Det er 4 ledige verv i distriktet: 2 assisterende guvernører, IT-ansvarlig og distrikstrener! Les mer og meld din interesse!

Månedbrev desember og god jul!

5. desember 2024

Månedbrev desember og god jul!

Denne månedens hilsen fra distriksguvernør Lidun finner dere på Instagram-kontoen til distriktet:  Rotary_d2305. Verd en lytt!

Bekjempelse av sykdom: Rotary i front for bedre helse

3. desember 2024

Bekjempelse av sykdom: Rotary i front for bedre helse

Visste du at Rotary står bak tusenvis av helseprosjekter verden over? Denne måneden setter vi fokus på hvordan Rotary hjelper lokalsamfunn med å bekjempe sykdom og forbedre helsetjenester.

Månedsbrevet for november

25. november 2024

Månedsbrevet for november

I denne utgaven får du mer innsikt i Polioaksjonen, de siste guvernørbesøka og denne månedens tema som er Rotaryfondet. God lesing!



Sosiale medier


Relevante lenker

Opprett avtalegiro for TRF

Håndbok 2024-25, D2305

Rotary i Norge

Rotary Nordic

Rotary International

Rotaryen min

Nyheter fra
Rotary INTERNATIONAL:

Loading RSS...

Nyheter fra Rotary i Norge

Loading RSS...
Les mer