Styremøte og arbeidsmøte på Dombås

Distriktsguvernør Gunhild Aalstad ønsket den 20. august velkommen til distriktets første styremøte og samarbeidsmøte i sitt år som distriktsguvernør. Under møtene ble flere viktige tema behandlet. Et effektivt og godt møte!

"Det er i klubbene det skjer, sier distriktsguvernør Gunhild Aalstad,  - og jeg ser fram til at vi sammen kan legge grunnlaget for et aktivt Rotary-år med engasjement og involvering."


Distriktsguvernør Gunhild Aalstad i spissen for et nesten fulltallig korps av Rotary-distriktets styremedlemmer/administrasjon og komiteledere.

Distriktsguvernøren slo an tonen allerede under åpningen av møtet med dikt av Einar Skjæråsen, - August, det mykeste myke! Hensikten med denne fellessamlingen var at alle i lederposisjon i Rotary Distrikt 2305 skal bli bedre kjent med hverandre og få bedre innsikt i hverandres arbeidsoppgaver. Hun påpekte at samlingen skal fokusere på hvordan distriktet som serviceorganisasjon skal bistå klubbene med kompetanse, inspirasjon og nytekning på en best mulig måte, og at vi alle har forståelse for vår egen rolle. 

"I vår organisasjon er vår forskjellighet en styrke", sa Gunhild. "Sammen skal vi være ambassadører for Rotarys grunnholdning: Rotary er hva Rotary gjør! Sammen skal vi gjøre hverandre gode. Rotarys 7 fokusområder skal være vår rettesnor for retningen Rotary skal utvikle seg i". 


Glimt fra fellesmøtet med Distriktsguvernør Gunhild Aalstad i forgrunnen.

Av temaene som var på programmet nevnes spesielt at representanter fra distriktsadministrasjonen presenterte sine arbeidsoppgaver, i tråd med gjeldende styringsdokument, og komitelederne presenterte handlingsplaner for sine komiteer og forventningene til Rotary-året 2022-23.

Under møtet ble Rotarys "20 gode grunner" for å bli medlem av organisasjonen satt på dagsorden. Dette gamle dokumentet som til nå har ligget på distriktets og alle klubbenes hjemmesider ble lagt under lupen. Det gamle dokumentet ble også gjenstand for gruppearbeid! Konklusjonen var klokkeklar! Dokumentet må fjernes straks, grunnet gammelt tankegods og foreldede holdninger som ikke avspeiler vårt og dagens Rotary. Distrikt2305 vil i løpet av høsten 2022 lage et nytt dokument til erstatning for det gamle som alle klubber bør fjerne snarest!

 









Aktive deltakere i gruppearbeider under samarbeidsmøtet på Dombås.

Distriktsguvernør Gunhild kom også med noen svært interessante nyheter:
  • Lena Mjerskaug, som sitter ved RI-presidentens styrebord, kommer til Gjøvik under Distriktskonferansen i september.
  • Verdenspresident Jennifer Jones planlegger et Norgesbesøk i oktober.


 
Distrikskonferansen 2026

3. juni 2026

Distrikskonferansen 2026

Velkommen til Fosnavåg 19. september 2026!

Juni i Rotary - måned for vennskap og felles interesser

3. juni 2026

Juni i Rotary - måned for vennskap og felles interesser

Visste du at Rotary ikke bare handler om veldedighet, nettverk og hjelpeprosjekter, men også om å dele interesser og hobbyer med mennesker fra verden?

Maiutgaven av månedsbrevet

16. mai 2026

Maiutgaven av månedsbrevet

Les mer om ungomdsutveklsing, The Rotary Foundation og snart nyt Rotaryåret

Medlemsbladet Norden  nr 3 er ute nå!

10. mai 2026

Medlemsbladet Norden nr 3 er ute nå!

Les mer om mye godt Rotarystoff fra Norge og Norden

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

1. mai 2026

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

I mai retter Rotary søkelyset mot et av våre viktigste satsingsområder: ungdomsarbeid og utdanning. For oss handler det om mer enn skole og karakterer – det handler om å gi unge mennesker muligheter, retning og tro på seg selv.

Månedbrev april

1. april 2026

Månedbrev april

Les mer om Rotary INternational Comvention 2027- Barcelona, erfaringer fra å besøke klubb på reise og mangfold i klubbene

Ny utgave av medlemsbladet Norden

17. mars 2026

Ny utgave av medlemsbladet Norden

Les mer om blant annet demokrati, når sannheten settes på prøve og åpning av det 8. fredsenteret og den nye RI-presidenten for Rotaryåret 2026/27

Håndboka for Rotaryåret 2026/27

17. mars 2026

Håndboka for Rotaryåret 2026/27

Håndboka for neste Rotaryår - 2026/27, finner dere under klubbinfo.

Månedsbrev mars

17. mars 2026

Månedsbrev mars

DG Morten sitt månedbrev om månedens tema, Rotaryact og Rotary Leadership seminar

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

17. mars 2026

Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer

I hjertet av Kenya, seks kilometer sør for ekvator, har Raufoss Rotaryklubb skapt varige endringer gjennom en rekke bærekraftige vann- og hygieneprosjekter.