Har du lyst til å være koordinator for Georgia Rotary Student Program - Georgiastipendet (GRSP) og Georgia Takkestipend?

Koordinator søkes for å administrere/koordinere dette flotte Rotaryprogrammet som tilbyr ettårige stipend til studenter mellom 18 og 24 år, for å studere ved college og universitet i staten Georgia i USA.

Rotarianerne i staten Georgia, USA har etablert et program som hvert år innvilger ettårige stipend til studenter mellom 18 og 24 år, for å studere ved college og universitet i staten Georgia i USA. (Ikke medisin eller odontologi) Programmet er et ledd i Rotarys arbeid for internasjonal forståelse, samhold og fred.
Ca 90 studenter fra store deler av verden får hvert år denne verdifulle mulighet i et internasjonalt studentmiljø. For nærmere opplysninger om stipendet, se
www.grsp.org

Arbeidsoppgavene for koordinatoren er først og fremst å presentere og promotere programmet/studietilbudet internt blant norske rotarianere – gjennom distrikter og klubber. I tillegg skal koordinatoren være en ressurs- og kontaktperson for klubber, distrikter og søkere ved spørsmål om søknader, studiealternativer osv, og dersom problemer skulle oppstå.

 

Georgia Takkestipend

Som takk for de unike tilbudene fra Georgis ble det i 1970 opprettet et takkestipend som går ut på at hver sommer får tre studenter fra Georgia delta på International Summer School (ISS) ved Universitetet i Oslo.

 

Oppgaver:

Logistikk knyttet til de tre studentene, herunder

-       bestille flybilletter tur retur for dem og sende billetter og velkomstbrev til dem

-       møte dem på Gardermoen og bringe dem til Blindern

 

Videre skal leder for Takkestipendet:

-         delta på åpningen av Sommerskolen med mottakelse i Oslo Rådhus

-         Holde kontakt med studentene underveis

-         Sikre at studentene kommer til Gardermoen etter oppholdets slutt.


Har du lyst og anledning til å være koordinator for GRSP og leder for Georgia Takkestipend
?

Søknad stiles til Norfos leder i Norfos arbeidsutvalg, Ine Barlie, men sendes sekretær Johan Østby på e-post j-oestby@online.no innen 1. april 2022.


 
Polio-arrangementet på Raufoss

5. oktober 2026

Polio-arrangementet på Raufoss

Klubber rundt Mjøsa - fortsatt mulighet for å delta på det! Mer info om billetter i artikkelen.

Septembers månedsbrev fra DG Robert

25. september 2026

Septembers månedsbrev fra DG Robert

Her kan du lese mer om månedens tema, poliokampanjen, RLI, klubbesøk, Summit i Palanga og nye nettsider

Poliokampanjen 2026!

8. september 2026

Poliokampanjen 2026!

Her finner dere info fra distrikets endpolio-koordinator.

Augustutgaven av månedsbrevet til DG Robert

10. august 2026

Augustutgaven av månedsbrevet til DG Robert

Les mer om månedens tema, medlemskapsutvikling, Poliokampanjen, RLI og nasjonalt webinar om ungdomsutveksling!

August i Rotary: Tid for medlemskap og klubbutvikling

1. august 2026

August i Rotary: Tid for medlemskap og klubbutvikling

August handler om å åpne dørene for nye mennesker, nye muligheter og nye ideer. Vi gleder oss til å ønske mange velkommen til Rotary-fellesskapet denne høsten. Kanskje er det du?

Presentasjon av DG, DGE og DGN

27. juli 2026

Presentasjon av DG, DGE og DGN

Bli bedrekjent med årets distriksguvernør og de påtroppene distriksguvernørene

Fristen for å melde seg på Distriktskonferansen nærmer seg og det blir buss fra øst til vest!

10. juli 2026

Fristen for å melde seg på Distriktskonferansen nærmer seg og det blir buss fra øst til vest!

Bli med på årets happening for medlemmene i distriktet

Utgave 4 av medlemsbladet Rotary Norden

9. juli 2026

Utgave 4 av medlemsbladet Rotary Norden

Med blant annet info om ledige verv i intrnasjonale komiteer!

Skifte av distriktsguvernør i distrikt 2305!

1. juli 2026

Skifte av distriktsguvernør i distrikt 2305!

Med nytt Rotaryår ruller hjulet videre også i distriktledelsen!