Verdens polio-dag 24. oktober

WHO som global helseekspert, og Rotary som er partnere i
Global Polio Eradication, er i ferd med å utrydde polio i verden. Nå har alle
klubber i Distrikt 2305 en unik mulighet til å være med på den siste milen mot
mål.
Vi vet ikke når det siste barnet vil bli smittet av polio,
men vi vet at vi sammen kan skaffe nok vaksiner til å komme i mål. Klubbene og
vi som rotarianere kan bidra på ulike måter:
- Vi må tro på en poliofri verden og kjempe for å oppnå dette.
- Vi må øke bevisstheten hos oss selv og i omgivelsene våre om hvor viktig vaksine er for å redde barn fra lammelser og tidlig død.
- Vi må starte en dialog innad i klubbene og mellom klubbene i den enkelte region for å øke det økonomiske bidrag til End Polio Now. Målet er 1 500 dollar pr klubb i løpet av 2020-2021.
- Klubbene/medlemmene kan sette fokus på dette i lokalsamfunnet og invitere flere til å donere til End Polio Now.
- Klubbene kan sammen eller hver for seg organisere
aktiviteter for End Polio Now i hele uke 43:
- Stå på stands eller lage en fargerik webside med bannere og bilder - mulighetene er mange.
- Invitere journalister, ordføreren og spesielle gjester for å sikre gode bilder og synlige oppslag i trykte eller digitale media.
- Organisere turer, marsjer eller sykle «The Last Mile» i nærmiljøet til inntekt for End Polio Now.
- Organisere konsert eller utlodninger.
Det er viktig at tiltakene tilrettelegges slik at det kan gis bidrag til End Polio Now.
Gjør en innsats for End Polio Now på verdens poliodag den 24. oktober!
17. mars 2026
Ny utgave av medlemsbladet Norden
Les mer om blant annet demokrati, når sannheten settes på prøve og åpning av det 8. fredsenteret og den nye RI-presidenten for Rotaryåret 2026/27
17. mars 2026
Håndboka for Rotaryåret 2026/27
Håndboka for neste Rotaryår - 2026/27, finner dere under klubbinfo.
17. mars 2026
Månedsbrev mars
DG Morten sitt månedbrev om månedens tema, Rotaryact og Rotary Leadership seminar
17. mars 2026
Rotarys innsats i Kenya: Sammen skaper vi varige endringer
I hjertet av Kenya, seks kilometer sør for ekvator, har Raufoss Rotaryklubb skapt varige endringer gjennom en rekke bærekraftige vann- og hygieneprosjekter.
10. mars 2026
Digitale styreseminarer
I april arrangeres det digtale styreseminarer for distriktet. Se oversikten her!
3. mars 2026
Rotary Peace Fellowship
Rotary utdanner fremtidens ledere for fred. Vil du være en del av denne globale bevegelsen? Søk her!
3. mars 2026
Rent vann redder liv – Rotary gjør en forskjell verden over
Månedens team i Rotary er vann og sanitærforhold. Tilgang til rent vann og gode sanitærforhold er en grunnleggende menneskerettighet, men for millioner av mennesker er dette fortsatt en daglig kamp.
15. februar 2026
DG Mortens månedsbrev for februar
Denne måneden kan du lese mer om på fred og fredaarbeid! Det arrangeres fredskonferanse i Krakow for alle i Rotary. I tillegg til mye godt Rotary-stoff og tips.
7. februar 2026
Årets første Norden er ute!
I denne utgaven kan dere les mer om blant annet Ungdomsutveksling, Polioaksjonen, Hvordan bruke action plan
1. februar 2026
Månedens tema: Fredforebygging og konfliktdemping
Rotary jobber med lokalsamfunn og lokalbefolkningen for å skape fred i sine lokalsamfunn, og tror at denne endringen også vil ha en global effekt.