De påtroppende presidentene har vært gjennom PETS

Nesten 50 påtroppende presidenter møttes til PETS (President Elect Training Seminar) på Dombås lørdag 12. og søndag 13. april for å få nærmere informasjon om innholdet, mulighetene og tilbudene som en ny President tilbys.

Påtroppende Guvernør for Distriktet vi tilhører (D2305 som omfatter Sunnmøre, Romsdal, Eda i Sverige og Innlandet)  Gunhild Aalstad fra Hunn/Gjøvik RK ledet seminaret. Hun fortalte bl.a. om året Rotarymotto «Imagine Rotary» som den nye Verdenspresidenten Jennifer Jones har valgt.

Ellers ble deltagerne gjort kjent med at stort antall emner som primært omhandlet det de vil møte i sitt Presidentår. Mange representanter fra distriktsledelsen redegjorde og fortalte om sine trespektive områder, f.eks. ungdomsutveksling, Kommunikasjon, nye måter å få nye medlemmer på, bruk av datasystemene og mye annet

Programmet fir seminaret finner du her.

Representantene reiste hjem med mye ny lærdom og ideer i bagasjen. De ble bedre kjent med mange av de tilbud, støtte, hjelp, og områder som D2305 kan bidra med for å lette arbeidet fremover.

Men igjen ble det hele tiden understreket at dette er tilbud, og at det er KLUBBEN som er det viktigste leddet i Rotarys organisasjon, og at det er presidenten og hans/hennes omgivelser i klubben som beslutter hva og hvordan klubben vil drive!


 
Ny utgave av medlemsbladet Norden

10. juli 2025

Ny utgave av medlemsbladet Norden

På rolige sommerferiedager kan det vel ikke finnes bedre lesestoff enn vårt eget medlemsblad Rotary Norden. Også denne gang er bladet fullt av stoff som orienterer og inspirerer.

I fokus: mødre og barns helse

1. juli 2025

I fokus: mødre og barns helse

Ingen mor skal frykte farlig fødsel – ingen barn skal dø av sykdom som kan forebygges

Ungdomsutveksling – status og muligheter i distriktet

24. juni 2025

Ungdomsutveksling – status og muligheter i distriktet

Rotarys ungdomsutvekslingsprogram er en viktig del av Rotarys arbeid og i vårt distrikt er vi heldige med mange klubber bidrar til å gi ungdom minner for livet – både ved å sende ut og ta imot!

Distrikskonferansen 2025

23. juni 2025

Distrikskonferansen 2025

26.- 28. september arrangeres årets fineste Rotary-arrangement med programtittel: GAGNE ANDRE – I BEREDSKAP, I KULTUR OG I KRISE
Meld deg på innen 30. juni! Les mer om programmet her

DG Liduns månedsbrev for juni

15. juni 2025

DG Liduns månedsbrev for juni

Her finner du DG Lidun Hareides siste månedbrev , for juni 2025, med oppsummering av året og annet interessant nytt!

Distrikets første Rotary business nettverk forum er etablert!

12. juni 2025

Distrikets første Rotary business nettverk forum er etablert!

Aalesund Øst Rotary klubb og NTNU i Ålesund som samarbeidspartnere, har gått sammen om å etablere Rotary Business Nettverk Forum – Ålesund, en arena for faglig dialog, refleksjon og samhandling mellom næringsliv og akademia.

Beredskapskasse- en ide å kopiere!

21. mai 2025

Beredskapskasse- en ide å kopiere!

Raufoss Rotaryklubb har satt sammen en beredskapskasse som kommer for salg i juni. Prosjektet er nøye planlagt og tilrettelagt slik at andre Rotaryklubber enkelt kan kopiere og komme i gang i sitt lokalmiljø!

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

6. mai 2025

Vi gir ungdom verktøyene de trenger for å lykkes

I mai retter Rotary søkelyset mot et av våre viktigste satsingsområder: ungdomsarbeid og utdanning. For oss handler det om mer enn skole og karakterer – det handler om å gi unge mennesker muligheter, retning og tro på seg selv.



Sosiale medier


Relevante lenker

Opprett avtalegiro for TRF

Håndbok 2024-25, D2305

Håndbolka 2025-2026, D2305

Rotary i Norge

Rotary Nordic

Rotary International

Rotaryen min

Nyheter fra
Rotary INTERNATIONAL:

Loading RSS...

Nyheter fra Rotary i Norge

Loading RSS...
Les mer